По всьому світу поширюється новий комп’ютерний вірус

По всьому світу з 12 травня поширюється вірус WannaCry, який блокує доступ до файлів на комп’ютерах і вимагає викуп за розблокування.


Вірус зашифровує всі файли на комп’ютері і вимагає викуп — 300 доларів США в біткоінах. На виплату жертвам дається три дні, потім сума збільшується вдвічі. WannaCry працює тільки на Windows, він використовує уразливість в операційній системі. Microsoft закрила цю уразливість ще в 17 березня,випустивши оновлення, яке автоматично встановилося на комп’ютери звичайних користувачів. Всім, у кого система оновилася, вірус не загрожує.

Одними з перших були інфіковані WannaCry найбільша іспанська телекомунікаційна компанія Telefónica, газова компанія Gas Natural, електропостачальник Iberdrola і банк Santander. Наступною стали Велокобританія та Німеччина — там хакери атакували комп’ютери системи охорони здоров’я і залізничні вокзали. У РФ атакували оператора стільникового зв’язку «Мегафон», «Сбербанк», Міністерство внутрішніх справ і Слідчий Комітет. Вірус також дістався і до України, але кількість інфікованих українських комп’ютерів наразі невідома.

Користувачі можуть в режимі онлайн подивитись на те, як розповсюджується вірус на цій мапі.

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: