«Ми всі земляни» — в Харкові вийшли проти експлуатації тварин у цирках

На майдані Конституції пройшла акція за цирки без експлуатації тварин.

Близько 20 активістів зібрались 15 квітня на майдані Конституції щоб долучитись до міжнародної акції за цирки без тварин.

© Богдан Геньбач | Громадське Харків

Присутні виступають проти цирків з тваринами, через жахливі умови утримання в таких закладах, що значно скорочує життя тваринам. Як зазначають активісти, їх головне завдання припинити експлуатацію та провести реабілітацію циркових тварин.

© Богдан Геньбач | Громадське Харків

Активісти вийшли з плакатами: «Цирк? Без мене?», «Любиш цирк? А жити в клітці?», «Скажи мені, що дресура гуманна», «Ми всі земляни та наші очі бачать їхню біль».

© Богдан Геньбач | Громадське Харків

На сьогодні до Верховної Ради подано два законопроекти в яких пропонується заборона використання тварин у цирках. Проект Закону №5283 включає у себе зміни в Законі «Про захист тварин від жорстокого поводження». Народні депутати пропонують заборонити експлуатацію тварин в пересувних цирках. 15 листопада 2016 року цей законопроект було рекомендовано прийняти за основу Комітетом з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, але досі його не було винесено на голосування у Раді.

© Богдан Геньбач | Громадське Харків

В другому проекті, №5229, нардепи пропонують забороноти використання тварин в будь-яких розважальних цілях. Проектом Закону передбачено внесення змін в кодекс адміністративних правопорушень, а саме додати до нього статтю про заборону використання диких та сільськогосподарських тварин у проведені розважальних заходів: концертів, шоу-програм, фестивалей, дискотек. За порушення норм цієї статті передбачають штраф у розмірі 150-200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян для фізичних осіб та 250-350 з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої— для юридичних. Цей законопроект наразі знаходиться на ознайомленні у Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

© Богдан Геньбач | Громадське Харків


Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: