Київський райсуд засудив чотирьох учасників штурму ХОДА

Згідно із постановою суду, опублікованою у Єдиному реєстрі судових рішень, було встановлено активну участь чотирьох осіб у захопленні будівлі Харківської ОДА.

«07.04.2014 р. приблизно о 22.00 год. ОСОБА_18, ОСОБА_21, ОСОБА_19, ОСОБА_20, перебуваючи на майдані Свободи у м.Харкові, де вони приймали активну участь у мітингу за дружні відносини з Російською Федерацією та розширення повноважень регіонів України, піддавшись на заклики особи, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження та інших осіб, діючи усвідомлено, з метою грубого порушення громадського порядку, порядку управління державної установи -Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради, приміщення яких розташовані у будівлі №64 по вул.Сумській у м.Харкові, а також з метою дестабілізації обстановки у Харківській області, вирішили прийняти активну участь у масових заворушеннях, направлених на вчинення перепон по реалізації владних повноважень вказаних державних установ шляхом грубого порушення громадського порядку із застосуванням насильства, вчинення погромів, підпалів, знищення майна, опору представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися як зброя.  В результаті вказаних дій, обвинувачувані насильницьким та протизаконним шляхом потрапили до будівлі обласної адміністрації.»- зазначається в мотиваційній частині рішення суду.

Всі четверо учасників штурму не визнали свою провину- двоє з них запевняли, що знаходилися у будівлі ОДА за для зйомки репортажу по завданню редакції (один для каналу 112, інший не вказав медіа на яке він працював -прим.ред). Незважаючи на це суд визнав їх винними у вчиненні правопорушень на підставі свідчень потерпілих, свідків та записів камер спостереження і засудив їх до п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном. Всі засуджені були звільнені в залі суду.

Прокуратура Харківської області вирішує питання про подання апеляції на рішення суду.

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: